Lidová architektura v JČ

Publikační projekt SOVAMM. Kniha vznikla jako novelizace titulu, vydaného před více než třiceti lety v Českých Budějovicích (VODĚRA, Svatopluk a Jiří ŠKABRADA. Jihočeská lidová architektura. České Budějovice: Jihočeské nakladatelství, 1986.).

Editorem a hlavním autorem je již jen jeden z tehdejších autorů – Jiří Škabrada, protože Svatopluk Voděra zemřel v roce 2001. Kniha je oproti původnímu titulu napsaná v podstatě nově a obsáhleji, protože mohla být obohacena o výsledky množství dokumentací i průzkumů různého druhu – od plošných, prováděných před prohlašováním vesnických památkových rezervací a zón v devadesátých letech 20. století, až po podrobné průzkumy jednotlivých objektů, opřené dnes i o dendrochronologická datování.

Publikaci vydala Společnost pro obnovu vesnice a malého města, z.s. v roce 2021. Vyšlo ve dvou vydáních, první – ISBN 978-80-907440-1-1 – jako neprodejná metodická publikace Jihočeského krajského úřadu, druhé s podporou MK ČR – ISBN 978-80-907440-2-8 – je určeno pro prodej. Přílohou je CD-ROM, na kterém je umístěna jednak kapitola 11 (Územní okruhy lidové architektury), jednak sken původní knihy Jihočeská lidová architektura, vydané v roce 1986. Knihu je možno objednat u sekretáře SOVAMM (viz kontakt) nebo k objednávce využít interaktivní online formulář.

Související projekty SOVAMM:

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.