Jak bylo v Rudě a na Šumpersku

31. sněm SOVAMM se uskutečnil ve dnech 9.-11. září 2022 na zámku v Rudě nad Moravou. Bylo nás šest, resp. po přijetí nové členky sedm, plus pět hostů, z nichž většina navštěvuje naše sněmy pravidelně.

Účastníci sněmu před vjezdem usedlosti čp. 2 v Třeštině. 

Zápis z jednání sněmu s prezenční listinou je dostupný pro členy zde.
Na tomto místě jen některé důležité body:

Sobotní odborná exkurze byla věnována především štukové výzdobě s příklady od historizujících novotvarů na novostavbách pro restaurátorskou obnovu historických fasád v podhůří Jeseníků, kde nám průvodcem byl restaurátor Jan Tomíček ze společnosti Isidora Korgera, z.s….; nedělní prohlídce zámku v Rudě, výstavě Lidová architektura na Šumpersku ve Vlastivědném muzeu v Šumperku a prohlídce Šumperka.

K sobotní večerní debatě o stavebních plánech a výzdobě fasád a osobnosti zednického mistra a stavitele Isidora Korgera, autora pozoruhodného souboru stavebních plánů z Nového Malína, jemuž je na základě publikované fotografie jednoho z těchto domů, připisováno autorství nejnáročnějších dochovaných fasád v jiných lokalitách daném regionu, bychom se ještě měli vrátit v samostatném příspěvku.

Fotografie ze sněmu najdete v archivu SOVAMM, fotografie na odborných exkurzích navštívených staveb se pak vbrzku objeví i v SOVPISu.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Akce SOVAMM, sněm SOVAMM se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.