Nositel omítkové tradice

Titul Nositel tradice lidových řemesel je udělován u příležitosti národního zahájení Dnů evropského dědictví, pořádaného Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Od roku 2001 se na seznam držitelů tohoto prestižního titulu podařilo proniknout i několika řemeslníkům, kteří svůj um uplatňují při obnově historických (nejen lidových) staveb.

Dva z nich navrhl SOVAMM. Prvním byl v roce 2012 tesařský mistr David Stejskal (viz Homo Faber et Trois Mousquetaires). Druhým je od 10. září letošního roku Filip Trunečka, který byl oceněn za zpracování vápenných omítek.

Ve stejný den byla v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti zahájena výstava Nositelé tradice lidových řemesel a Nemateriální statky tradiční lidové kultury. Výstavu pořádá Národní ústav lidové kultury ve spolupráci se Slováckým muzeem v Uherském Hradišti. Na výstavě, která bude otevřena do 10. října, jsou prezentovány výrobky letos oceněných Nositelů, výrobky Nositelů předchozích ročníků.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.