K blokování blogu SOVAMM na FB

Od 23.května 2016 má SOVAMM na Facebooku skupinu. Založil a spravuje ji vicepresident SOVAMM a facebookový aktivista Pešta.

Skupina, jak patrno z tohoto snímku obrazovky (kliknutím si ho můžete zvětšit), má aktuálně 45 členů a je veřejná. Veřejnost skupiny ovšem neznamená to, že by diskusi na ní mohl na internetu sledovat jen tak kdokoliv. Je přístupná (na odkaze https://www.facebook.com/groups/783057128498362/) pouze po přihlášení registrovaným uživatelům Facebooku. Člověk nefacebookový tedy nemá šanci seznámit se s tím, co ve skupině zveřejnili její členové. Mnozí lidé facebookoví nejspíše ani nevědí, že je tomu tak, a tak leckterý zajímavý příspěvek, jako například tento nedávný oznamující prohlášení domu čp. 25 v Mravíně za kulturní památku, zůstane skryt za přihlašovací branou Facebooku:

Jelikož je nám známo, že i řada členů našeho spolku preferuje Facebook a tedy i facebookovou skupinu SOVAMM před spolkovým blogem, tak jsme počínaje oznámením o vzniku skupiny na FB (viz Tak už i SOVAMM) příspěvky z tohoto blogu vždy nasdíleli do FB skupiny. Máme k tomu pod každým příspěvkem takové to wordpressové sdílecí tlačítko.

Těmto časům však nyní odzvonilo. Naposledy se podařilo nasdílet upozornění na výstavu Pod ochranou svatého Josefa. Na Facebooku tento příspěvek ale už nenajdete. Nenajdete tam ani žádný jiný pocházejích z tohoto blogu. A žádný z příspěvků či stránek, nových či starých,  nelze nasdílet, protože kterýkoliv z nich je údajně urážlivý:

Ó ano, jako urážlivá jsou označena přání členům a příznivcům SOVAMM do nového roku, kalendáře SOVAMM, pozvání na letošní i přechozí sněmy SOVAMM, základní informace o spolku, projekty SOVAMM, stanovy i hymna SOVAMM. I když u hymny SOVAMM to není tak jednoznačné a jisté. Tu by za urážlivou mohl považovat uživatel Facebook sedlák Jíra. Ale v tom jsme nevinně. Pokládali jsme J.V.Sládka za spolehlivý zdroj. Pokud tedy sedlák Jíra neváhal přinésti pár došků a svou střechu řádně zavčas před bouří opravil, budeme se mu muset omluvit. Fotografii jeho vzorně opravené střechy rádi i s omluvou zveřejníme zde i na našem kanálu na YouTube u nahrávek hymny ze sněmů SOVAMM.

Jinak ale marně dumáme, jaký závadný obsah porušující Zásady facebookové komunity bychom na našem spolkovém webu a blogu https://sovamm.worpdress.com mohli mít. Pro kontrolu toho, zda je tato URL opravdu zablokována jsme použili Sharing Debugger. Sdělil nám toto: We can’t review this website because the content doesn’t meet our Community Standards. If you think this is a mistake, please let us know.

Kliknutím na let us know se člověk dostane na formulář, v němž se může pokusit vysvětlit, pro si myslí, že zablokování URL https://sovamm.worpdress.com na FB jest omylem. Pokud Vám příspěvky z tohoto blogu na FB skupině SOVAMM chybí, můžete se o vysvětlení pokusit. Zatím tak učinila pouze sekretář SOVAMM a to nejspíše k prolomení blokády nestačí.

PS: Ve skupině SOVAMM na FB dosud naleznete příspěvky z pracovních stránek a blogu projektu SOVPIS. URL https://sovamm.cz zřejmě ještě nikdo na FB nenahlásil… Ještě, že jsme v příspěvku o panských dvorech (Requiem za dvory) nerozebírali, co vlastně zvoral Vitoušek; možná ani neměl strakaté volečky.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Spolek, Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na K blokování blogu SOVAMM na FB

  1. Blokování tohoto blogu na FB trvalo minimálně 14 dní. 19. září jsme zjistili, že blog SOVAMM byl na FB odblokován. Kolik vyplněných a odeslaných formulářů k tomu bylo zapotřebí, už asi nezjistíme. Všem, kdož supliku na FB zaslali, každopádně děkujeme.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.