Výpověď letokruhů

Metodické centrum pro muzea v přírodě při Národním muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ostravě pořádá ve dnech 24.–25. října 2019 od 10 hodin v přednáškovém prostoru Sušák Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm mezioborovou konferenci u příležitosti životního jubilea nestora oboru dendrochronologie Ing. Josefa Kyncla Výpověď letokruhů.

Ohlášená konference se pro nás stala podnětem k uspořádání dendrochronologických analýz a rozborů, jejichž objednatelem byl SOVAMM. V rámci projektu Litomyšlsko, Vysokomýtsko je prováděl právě Josef Kyncl, který pak dendrochronologické poznatky z projektu prezentaloval v květnu 2004 na 13. sněmu SOVAMM v Trstěnici spojeném s krátkým poznávacím kurzem lidové architektury. Průzkumy většiny tehdy datovaných objektů, u kterých se potvrdilo předpokládané stáří nebo jsou zajímavé svými archaickými znaky, se pak objevily v knize Nejstarší venkovské do ve východních Čechách.

Přehlednou tabulku s odkazy na posudky najdete zde.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Archiv, Projekty se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.