Nejstarší venkovské domy (do třetice všeho dobrého)

V pondělí 26. srpna se ve velké světnici – šenkovně na Dřevence v Úpici koná v pořadí již třetí prezentace knihy Nejstarší venkovské domy ve východních Čechách spojená s přednáškou Jiřího Škabrady Jak hledat nejstarší domy.

Místem prezentace je tedy opět jeden z domů, s jehož stavební historií se můžete v knize podrobněji seznámit. Po rekonstrukci, která probíhala od roku 2009, vypadá velká světnice, do níž na fotografii Jiřího Škabrady na pozvánce nahlížíte v roce 1987, takto:

Na snímku Zuzany Syrové domlouvá Jiří Syrový srpnovou akci s ředitelkou Městského muzea a galerie Julie W. Mezerové Janou Nešněrovou.

Knihu Nejstarší venkovské domy ve východních Čechách můžete objednat u sekretáře SOVAMM s možností vyzvednutí v Praze, Brně a Pardubicích (podrobnosti a odkaz na objenávkový formulář najdete zde) nebo zakoupit v Antikvariátě ve Štáflově chalupě v Havlíčkově Brodě, v Regionálním muzeu v Litomyšli, v Městském muzeu a galerii v Poličce a v Dřevěnce /Městském muzeu a galerie Julie W. Mezerové/ v Úpici.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Akce SOVAMM, publikace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.