Jak bylo na sněmu

Letošní, v pořadí již dvacátý osmý, sněm SOVAMM měl díky tomu, že jsme ho zase jednou navázali na konferenci České národopisné společnosti, charakter pohyblivého svátku… Opravdu jen málokterý člen se zdržel na všech pět dní obou akcí. Účast na sněmu prokazuje (mimo prezenční listinu z pátečního jednání) několik skupinových fotografií.

V pátek ráno na nádvoří zámku v Ivanovicích na Hané nás bylo jedenáct:

V sobotu v lepenci v Kučerově deset; pozornější si povšimnou, že šest osob se v mezidobí vyměnilo:

A hymnu na závěr sněmu v Lulči nás zpívalo už jen šest. Po levé straně stojící rakouský host sněmu, specialista na historické hliněné konstrukce Hubert Feigelstorfer, slova ani nápěv sněmu (zatím) nezná.

Co se dalších fotografií týče, najdete je v archivu SOVAMM a ve skupině SOVAMM na FB. Kromě těchto snímků „lidských“, se fotografie ma odborných exkrzích navštívených staveb vbrzku objeví i v SOVPISu.

Zápis z pátečního jednání sněmu s prezenční listinou najdete v archivu SOVAMM.

Na tomto místě jen některé důležité body:

  • Sněm nebyl volební, tudíž se nic nemění na složení kolegia a dozorčí rady.
  • Sněm rozhodl o zvýšení členských příspěvků na 200,- Kč/rok (více k jejich placení zde)
  • Pokračujeme díky podpoře MK v projektu SOVPIS (pracovní stránky projektu); výsledky jsou nově vizualizovány i v mapové aplikaci na ArcGIS online (webová mapa lokalit SOVPIS).
  • Členové se vyzývají k aktivní participaci na SOVPISu i na blogu SOVAMM (doplňování knihovny, archivu, fotoarchivu z akcí, přehledu minimuzeí a dalších oddílů).
  • 26. srpna pořádáme poslední ze tří prezentací knihy Nejstarší venkovské domy ve východních Čechách, tentokrát v Dřevěnce v Úpici.
  • Výjezdní zasedání do Bresse se se opět o rok odkládá.
  • Příští sněm se bude konat na Kokořínsku a jeho organizátorem je Jiří Škabrada spolu s Martinem Čerňanským (diskusní stránku k námětům programu najdete zde).

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Akce SOVAMM, sněm SOVAMM, Spolek se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.