Hliněná Morava II

Poslední týden v září se uskutečnila hlavní část letošní moravské odborné exkurze projektu Down to Earth / Zpět na zemi – Hliněné stavby ve střední Evropě (společné českorakouské aktivity Mobility, na níž spolupracuje Národní památkový ústav, Archaia o.p.s. a IVA – ICRA Institute for Comparative Research in Architecture).  Jeho program ve formě přehledné tabulky navštívených objektů s odkazy najdete zde.

Účastníci expedice před domem čp. 133 v Kněždubu; foto Z. Syrová

Jak si pamětníci z řad členstva SOVAMM při nahlédnutí do programu vybaví, do značné míry se kryl s tím, který jsme absolvovali v rámci odborné exkurze sněmu 2012 v Tasově. S tím rozdílem, že některé stavby jsme zastihli ve stavu zániku jako dům čp. 133 v Kněždubu, na místě dalších jako čp. 47 v téže vsi už jsme našli novostavby (více viz. Dům z úvodní strany).

Moravské exkurzi předcházel na počátku září výjezd na akci zaCHRAŇTE stodoly v Hrubé Vrbce. Účastníci projektu se pak letos naposledy sejdou ve dnech 8.-10. prosince, kdy je na weekend naplánován výjezd na Litomyšlsko a Hanou. Program na jdete zde. Máte-li zájem se připojit, ozvěte se co nejdříve sekretáři SOVAMM.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Akce členů, Projekty, Zprávy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.