Staráme se o…

Pokud se o něco na vesnici a malém městě opravdu staráme, tedy je to dokumentace. Nedávno nám to, že je potřeba se starat, připomněla návštěva Archlebova. Pokud se totiž dnes vracíme na místa dokumentovaná v počátcích nebo ještě před založením SOVAMM, nemusíme už z toho, co máme uloženo v archivu, už najít nic. Do archivu pak přibudou obvykle další stavby, jejichž dokumentaci jsme původně nepovažovali za důležitou.

_0002139Archlebov čp. 9; foto Z. Syrová 1989/2016

_0002133

Archlebov čp. 13; foto Z. Syrová 1986/2016

g0105803Archlebov čp. 267; foto Z. Syrová 1986 (v rocě 2016 nenalezen)

_0002089

Archlebov čp. 281; foto Z. Syrová 2016 (v roce 1986/1989 nebyl dokumentován)

Dokumentaci (nejen) z Archlebova vbrzku zveřejníme v rámci projektu SOVPIS. Prozatím se můžete podívat, co z ní je již uloženo v MIS.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv, Projekty, Z historie SOVAMM se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Staráme se o…

  1. Jan Sommer napsal:

    Zejména by bylo potřebné nějak hledat cesty, které by umožňovaly součinnost, či dokonce onu synergii. Stejné či podobné záměry mají i jiní lidé. Ale třeba pro rozdílné přístupy k popisům fotek nebo proto, že se mění místa (jak zde pěkně ilustrujete), to nenajdou ani vyhledávače. Je mi jasné, že široká shoda je stále daleko, ale jednou k ní dojde (bude-li ještě internet), až všem těm zakladatelům databází konečně začne být zjevné, že je třeba tyto paralelní informační světy propojit. Snímky jednoho objektu tak bude možné jaksi řetězit na timelině „bez ohledu“ na autora, i když jeho přínos se tím nepopírá (jako to vidíme třeba na Street View…). Dá se snad říci, že to také patří ke starání se o dokumentaci… Tak či tak za podněty díky… JS

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.