Dny lidové architektury 2016

Čtvrtý ročník  celostátní akce Dnů lidové architektury, tentokráte Ústeckého kraje, je za námi. Proběhl od 16. do 24. července 2016 v regionu Českého Švýcarska, Šluknovska a Lužických hor.

KaKu_110625_12Dům čp. 424 v Lipové v rekonstrukci – odborná exkurze 20. sněmu SOVAMM; foto Karel Kuča 2011 (další snímky ze sněmu najdete zde)

_0007987Dům čp. 424 v Lipové po obnově; foto Z. Syrová 2016

Členové a příznivci SOVAMM na něm mohli srovnat stav některých objektů navštívených v rámci odborné exkurze na sněmu 2011, především dům čp. 424 v Lipové, který byl v roce 2011 ještěobnovován pod dohledem kolegů Pešty a Eflera a v němž dne s sídlí informační centrum obce s malým muzeem.  Právě zde totiž byl letošní dny lidové architektiry zahájeny (viz. plakát a program). Mezi komentovanými prohlídkami posledního weekendu byl i Christiánův dvůr v Jetřichovicích, kde jedním ze zasvěcených průvodců byl opět Tomáš Efler. Co všechno bylo ještě možno navštívit najdete na základní přehledu zde a ve zpravodajství na stránkách Lidové stavby (Lidová architektura 2016).  Návštěvu některých běžně přístupných objektů a lokalit můžete ještě dohnat. Výstava Lidové památky České Švýcarska v Krásné Lípě je otevřena až do konce července.

Stejně tak, jako v minulých ročnících, by ještě měla vyjít publikace stručného průvodce po regionu.

Související příspěvky:

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Akce členů, Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Dny lidové architektury 2016

  1. Jan Sommer napsal:

    Snadno ovladatelnou cestou ke shrnutí odkazů na související zdroje apod. je FB. https://www.facebook.com/events/307132066289605/ Zatím není popularita tohoto řešení zdaleka závratná. Jen se to snadno obsluhuje a využívá.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.