Všechny památkové domky Slovácka

Po podstávkových domech otevírají své dveře tzv. památkové domky. Název památkový domek se ujal na Slovácku pro usedlosti, chalupy a domky sloužící jako malá muzea a většinou zároveň i místo využívané o tradičních svátcích, kde se pořadají i akce jako pečení chleba, nebo vaření trnek a kde se scházejí i vystupují folklorní spolky neboli krúžky.  Jednou bude mít takový památkový domek možná každá slovácká obec. V Hluku se již dnes pyšní pěti. Zda ještě v té době bude existovat i tračiční vesnická architektura na Slovácku, ukáže čas.  Slováckodnes.cz vloni zvalo na otevřený den těmito slovy: Využijte víkend otevřených památkových domků! Propojené cyklotrasy. doprovodné programy, průvodci… A neničte ten zbytek slovácké architektury, kterou tady máme!

P1070593Průhled návratím do dvora vlčnovské usedlosti čp. 65; foto Zuzana Syrová 2012

Letošní v pořadí již druhý „Víkend otevřených památkových domků“ pořádá Region Slovácko,  sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, ve spolupráci s 31 objekty, které budou ve dnech 4. – 5. června 2016 od 9 do 17 hod v rámci této akce zpřístupněny. Přehled památkových domků a malých muzeí, které se do akce zapojily najdete v pozvánce. Ne všechny z těchto objektů jsou obnovenými stavbami tradičního stavitelství, takže pokud Vás zajímají právě ony, volte trasu pečlivě. Informace najdete na stránkách Regionu Slovácko, FB Památkové domky a stránkách jednotlivých objektů.  Odkazy na ně jsou zahrnuty i v našem přehledu minimuzeí. V přehledu najdete i další objekty, které na pozvánce chybí. Pokud si nepotrpíte na doprovodné akce, využijte ho snad i k samostatným návštěvám (nejen) Slovácka.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.