CartoTerra

Mezinárodní centrum hliněného stavitelství CRAterre zprovoznilo novou verzi mapové aplikace CartoTerra (https://cartoterra.net/).

cartoterra

Na mapě světa zde postupně přibývají hliněné konstrukce a stavby od světového kulturného dědictví po stavby soudobé, lokalizace informací o stavbách právě realizovaných, jejich aktérů i událostí jako konference či semináře.

Pokud jste příznivci nepálené hlíny, můžete si zde založit účet a vkládat nové záznamy. Je to relativně jednoduché. Zviditelnění hliněného kulturního dědictví České republiky i aktivit směřujících ke stavění z nepálené hlíny by to určitě prospělo. CRAterre je v tomto oboru světovou prestižní organizací a za vznikem mapy stojí i hliněný komitét ICOMOS – ISCEAH. Letos v červenci se tím, jak dále s touto aplikací, bude zabývat na mezinárodní konferenci Terra 2016 v Lyonu. Určitě to bude chtít promyslet možnosti vazeb na lokální informační systémy, mezi něž patří i náš český integrovaný informační systém památkové péče, či sdílení mapových služeb.

Takže prozatím jsme pouze otestovali vložení prvního českého záznamu. Zvolili jsme pro něj jednu z nejzajímavějších staveb z nepálených cihel na našem území, sušírnu chmele z Odrlic, která byla v loňském roce jednou z památek, které získaly cenu Patrimonium pro futuro.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.