O spolkovém setkávání

Jedním z míst, kde je možno se setkat se s činností jiných obdobně zaměřených spolků a s jejich členy jsou bezesporu konference a semináře. Většina členů SOVAMM je ostatně zároveň členy řady dalších spolků, takže někdy je takováto akce zároveň příležitostí i k setkání našemu. Letos byla a ještě bude takovýchto příležitostí celá řada; snažíme se na ně předem upozorňovat ve zprávách bloku a kalendáriu SOVAMM.

Letošní červnová konference SHP „Roubené a hrázděné konstrukce historických staveb“ v Lokti se pro nás stala příležitostí nejen pro setkání se členy Sdružení pro stavebněhistorický průzkum, ale i pro seznámení s francouzskou asociací pro záchranu alsaského domu A.S.M.A. (l’Association pour la Sauvegarde de la Maison Alsacienne). Stalo se tak díky tomu, že jednou s účastnic konference byla paní Sylva Brucker, architektka českého původu působící ve Strasbourgu, která je poradkyní a nadšenou propagátorkou A.S.M.A. O loketské konferenci referovala na stránkách FCB skupiny ASMA.  Jak můžete zjistit na stránkách A.S.M.A. http://www.asma.fr/ je činnost sdružení pestrá a i pro nás inspirativní. Doufejme, že lokeltské setkání nebylo posledním.

ASMA01Detail průčelí hrázděného domu; foto S. Brucker 2015.

Záverečná hádanka ve stylu našeho vicepresidenta J. Pešty:

Pozn.

  • Konkrétní lokalitu piště prosím do „Others“.
  • Dokumenty A.S.M.A. si mohou členové a příznivci SOVAMM zapůjčit z naší knihovničky.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Sdružení, Zprávy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.