Konference ICOMOS na tema dřevo a hlína

Z džungle informací o chystaných mezinárodních konferencích, vybíráme dvě věnované tematům SOVAMM blízkým. Obě mají se SOVAMM společné i to, že je spolupořádají komitéty ICOMOS, v nichž jsou aktivní naši členové.

Tematem prvé konference, kterou spolupořádá mezinárodní komitét ICOMOS pro vernakulární architekturu CIAV pod názvem CIAV-ICTC 2015 / Timber Heritage and Cultural Tourism: Values, Innovation and Visitor Management jsou historické dřevěné stavby a konstrukce a kulturní turismus. Koná se 6.-9.11.2015 v Bangkoku v Thajsku. Přihlásit se je možno do 20.10.2015. Bližší informace jsou dostupné na stránkách konference: http://ciav-ictc2015.org/.

Konferenci CIAV předchází ve dnech 20.10.-4.11.2015  dokumentační kampus CIAV VernaDOC 2015. Tato akce je pořádána již tradičně od roku 2005. Účastníci se týden věnují dokumentaci vernakulárních staveb, pro niž používají především tradiční „low-tech“ metody. Dokumentace, kterou ve druhém týdnu zpracovávají je pak prezentována na doprovodné výstavě konference. Přihlásit se je možno do 31.7.2015.

Předmětem mezinárodních konferencí, které od roku 1972 pod názvem Terra pořádá  mezinárodní komitét ICOMOS pro hliněné architektonické dědictví ISCEAH, je hliněná architektura a konstrukce se zaměřením nejen na kulturní dědictcví, ale i soudobý vývoj. V pořadí 12. konference Terra 2016 se bude konat v Lyonu 11.-14. července 2016. Bližší informace jsou dostupné na stránkách konference: http://terra2016.sciencesconf.org/.

Konferenci předchází festival Grains d’Isère. Informace o programu festivalu zatím nejsou k dispozici, ale určitou představu Vám může dát program toho letošního, který je dostupný na stránkách CRATerre.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Sekretář SOVAMM.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Zprávy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.