O kouzlu podstávkových domů

Tento příspěvek se v bloku SOVAMM měl objevit už dávno. Účastníci letošního sněmu SOVAMM byli dozajista zklámáni tím, že zasloužilý organizátor několika sněmů předešlých, Tomáš Efler, mohl přijet jen na úvodní den sněmu. V sobotu 30. května byl totiž průvodcem Dne otevřených podstávkových domů v Merbolticích. Pokud jste tuto akci stejně jako my zameškali, nezoufejte, Tomáš Efler a Sousedský spolek Merboltice pořádají řadu dalších, třeba druhý ročník Sheep Hall Party. A zasvěcený Tomášův výklad o podstávkových domech si můžete poslechnost alespoň z archivní nahrávky Českého rozhlasu, kterou doprovází článek Kouzlo podstávkových domů.

_0008980Organizátor 19. sněmu SOVAMM v Úštěku Tomáš Efler odpočívá spolu s dalšími účastníky odborné exkurze ve stínu podstávkového domu; foto Z. Syrová 2010

Sousedský spolek Merboltice byl nominován na cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro v kategorii prezentace hodnot. V letošním druhého ročníku může někdo ze 27 nominovaných získat i ocenění veřejnosti PAMÁTKY DĚKUJÍ. Hlasovat je možno na stránkách NPÚ: Komu dáte hlas?.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce členů, Hlasy a ohlasy, Zprávy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na O kouzlu podstávkových domů

  1. ceskaplacka napsal:

    Kdo bude chtít hlasovat v soutěži PPF, ať dá pozor! Lze hlasovat pouze jednou! Další hlasy nejsou odesílány. Ale můžete získat další příznivce pro tu kterou památku (odkaz na tlačítko se dá posílat). JS

    To se mi líbí

  2. Jak to dopadli merboltičtí sousedé v kokurenci o ocenění? Jak jinak, než že cenu Patrinomonium pro futuro získaly. Rozhovor s jejich předsedkyní uvedený citovaným přeřeknutím (?) redaktora a doplněný fotografiemi Tomáše Eflera najdete na: http://www.rozhlas.cz/sever/informacezeseveru/_zprava/spolek-z-merboltic-dostal-cenu-narodniho-pamatkoveho-ustavu-za-obnovu-a-prezentaci-podstavkovych-domu–1533448.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.