Rozhlasové putování

Radim Urbánek se stal průvodcem letního seriálu pardubického rozhlasu Putování po nejstarších vesnických domech. Bližší informace o seriálu a o tom, jak vznikal, zjistíte na stránkách Českého rozhlasu Pradubice, který si můžete naladit každou sobotu v 15:30. První, o domě usedlosti čp. 2 ve Vračovicích, zazněl 4. července  2015. Pokud jste ho neslyšeli, nezoufejte, zameškané příspěvky si můžete dodatečně přehrát.

Povědomí o stáří řady objektů v tomto seriálu navštívených pochází z průzkumů, jimiž se členové a příznivci SOVAMM v tomto kraji věnují od konce 80. let minulého století.

Litomyšlsko - Vysokomýtsko, soupis stávajících arch. a urbanist. hodnot, dokumentace a pramenù, prezentace formou GIS projekt PK99P04OPP035 © 1999-2002 SOVAMM foto © J. ŠkabradaZ průzkumu domu čp. 2 ve Vračovicích: Jiří Bláha zajišťuje žebřík, z nějž jeho žena Lucie sonduje, co se skrývá pod omazávkou stěny obytné místnosti poté, co společnými silami odkryli část roubené stěny nade dveřmi s otvorem do horní síně; foto Jiří Škabrada 1993.

Zuzana Syrová - Anýžová se představuje:

Architekt. Specializace: GIS, SHP, vernakulární/lidová architektura, hliněné konstrukce. Sekretář SOVAMM. Přítel poštolek obecných.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce členů, Hlasy a ohlasy, Projekty se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.